Schody / Drzwi

Usługi stolarskie - Krzysztof Janeczek
projektowanie i produkcja schodów drewnianych
oraz drzwi drewnianych na wymiar

Schody drewniane gięte

Schody drewniane gięte Wrocław

Schody drewniane współcześnie.

Współcześnie, schody drewniane gięte są lokowane w domach na otwartej przestrzeni, często są częscią salonu lub holu, przenikają pomiędzy nimi, tym samym są meblem, który nadaje wyrazu nie tylko tym pomieszczeniom ale też całemu domowi. Kształt schodów zawsze wpływa na całościową estetykę i kompozycję wnętrza i otoczenia. Często jest jednak uwarunkowany wielkością i układem funkcjonalnym pomieszczenia. Tak więc inną szerokość i kształt będą miały schody łączące poziomy tej samej kondygnacji, a inny kształt będą miały schody, które powinny być reprezentacyjne, prowadzące na wyższe kondygnacje, a jeszcze inny schody prowadzące na antresole, poddasze czy do piwnicy.

Stosowane materiały w produkcji schodów drewnianych.

W produkcji naszych schodów drewnianych giętych wykorzystujemy drewno o dużej twardości. Do powszechnych gatunków zaliczamy: dąb, jesion, buk – z drzew występujących w naszej strefie klimatycznej. Nie stronimy również, od coraz popularniejszego i często wybieranego przez naszych Klientów drewna egzotycznego: odmiany mahoniowców tj. jatoba, merbau, sapelli, teak.

Projekty schodów drewnianych

Do użytkowania w budynkach jednorodzinnych najczęsciej projektujemy schody zabiegowe. Schody te najczęściej projektuje się bez spocznika, wtedy zajmują one mniej miejsca w mieszkaniu. Schody drewniane zabiegowe stanowią efektowny element architektoniczny, lecz aby były wygodne szerokość stopnia w odległości 40cm od poręczy wewnętrznej powinna wynosić co najmniej 25cm.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaprojektować dla Państwa każdy rodzaj schodów drewnianych i wykonać je realizując Państwa marzenia.

Ergonomia i bezpieczeństwo naszych schodów drewnianych

Schody drewniane gięte mogą być częścią otwartej przestrzeni wnętrza lub wypełniać klatkę schodową. Wykonanie bezpiecznych i wygodnych dla Państwa schodów drewnianych zaczynamy od projektu na planie koła, kwadratu lub elipsy. Oferowane przez nas schody mogą przybierać ciekawe kształty i łączyć w sobie różne figury. Często stanowią element architektoniczny, który staje się dla nas wyzwaniem realizowanym z prawdziwą pasją i pełnym zaangażowaniem. Nasze dobrze zaprojektowane i starannie wykonane schody drewniane cieszą oryginalną formą, są ergonomiczne i bezpieczne przez długie lata.